Predaj chalupa Čierny Balog

 

Fotogaléria nehnuteľnosti

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame Vám na predaj starší rodinný dom, používaný ako chalupa. Nachádza sa v Čiernom Balogu, časti Krám pod Urbanovým vrchom v malebnom údolí priamo v srdci Veporských vrchov. Bola postavená, ako súčasť radovej zástavby pôvodne rodinných domov v pokojnej ulici, v susedstve udržiavaných domov i chalúp a srdečných susedov. Vzdialená 3 km južne od Brezna, v doline Čierneho Hrona obklopená horami.
Stojí na slnečnom čiastočne svahovitom a čiastočne rovnom pozemku z celkovou rozlohou 1034 m², ktorý je orientovaný na juhozápad. Prístupová komunikácia zabezpečuje bezproblémový príjazd autom ku chalupe, zároveň sprístupňuje aj veľkú murovanú pivnicu postavenú vedľa nej do svahu, ktorú je možné prerobiť na parkovanie. Je celoročne využiteľná, vhodná aj na trvalé bývanie. Bola postavená cca v roku 1960, ako dvojpodlažný rodinný dom ( vedené LV). Napriek veku a skutočnosti, že je posledným nájomcom zanedbaná a neudržiavaná, má svojský štýl a dušu, pozitívnu energiu čerpá s pokoja a množstva zelene, ktorá ju obklopuje. Budúcemu majiteľovi poskytne po nutnej rekonštrukcii dobrý štandard bývania na ploche cca 110 m².
Prvé podlažie je prístupne cez drevený gang, ktorý je súčasťou schodiska, ktoré sprístupňuje aj druhé podlažie. Tvorí ho prechodová kuchyňa z tradičným sporákom, ktorý slúži na pečenie vynikajúcich miestnych dobrôt a vykurovanie domu radiátormi v zimnom období. Je zariadená kuchynskou linkou a pracovným stolom. Z kuchyne sa vchádza do malej oddychovej izby, kde sálavé teplo z teplovzdušného krbu umocňuje tradičné teplo vidieckej usadlosti. Krb má vybudované prieduchy na rozvod tepla aj do druhého podlažia domu. Na ktoré vedie z kuchyne minimalistické drevené schodisko, ktorým je sprístupnená veľká prechodová obývačka a spálne. Dispozične pozostáva z ďalších dvoch izieb, používaných ako spálňa a hala, kúpeľne z rohovou vaňou a WC, vrátane veľkej izby za kúpeľňou, používanej ako sklad. Strešnú časť tvorí klasický pôjd, krytina eternit je stará a vyžadujúcu opravu.
Chalupa je napojená na verejný vodovod, ( elektriku je potrebné opäť zapojiť) a kanalizáciu. Vykurovanie je zabezpečované kúrením na drevo, k dispozícií je teplovzdušný krb z rozvodom tepla do izieb na druhom podlaží, ohrev vody tzv.obojživelným elektrickým bojlerom, náklady sú cca 160 € mesačne, záležia od formy používania.
Čierny Balog je obec s krásnymi tradíciami a zvykmi, tvorí ju 13 osád, situovaných pozdĺž toku Čierneho Hrona a v priľahlých údoliach, obkolesených hustými lesmi Poľany a Veporských vrchov. Ponúka tu milovníkom prírody a aktívneho oddychu množstvo možností na relax. Najznámejšie je originálne železničné múzeum Čiernohorská železnica, úzkorozchodná lesná železničná trať umožňuje aj dnes zviesť sa na vláčikoch s parnou lokomotívou priamo cez obec do blízkeho okolia. Oplatí sa navštíviť Vydrovu dolinu s Lesníckym skanzenom, či Dobročský prales. V zimnom období je možné lyžovať priamo v lyžiarskom stredisku SKI Čierny Balog s 5 zjazdovkami, ktoré je od nehnuteľnosti vzdialené cca 400 m. Na Chopok je to 25 minút jazdy autom. Blízkosť hôr, v ktorom sa nachádza, nie je narušené masívnym turistickým ruchom ale ponúka veľa možností na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie, zberu bylín a lesných plodov. Množstvo zážitkových atrakcií je v blízkom okolí. Obec má kompletnú občiansku vybavenosť, obchody, reštaurácia a autobusová zastávka je v tesnej blízkosti nehnuteľnosti.
Túto ponuku je nutné vidieť a osobne si vychutnať možnosti života a oddychu v príjemnej atmosfére tejto rázovitej horehronskej obce spojenej zo železnicou, krásnym folklórom a dobrými ľuďmi. Kto hľadá pokoj je táto nehnuteľnosť a jej možnosti využitia práve pre neho a jeho rodinu, dobre je to vidieť.
"Predaj chalupy v pokojnej časti Krámu pod Urbanovým Vrškom v Čiernom Balogu"

Dodatočné informácie

  • Číslo ponuky ASI-168-125143
  • Dátum aktualizácie 30.09.2023 12:19
  • Ohodnoť inzerát
  • Skóre 1 / 5
  • Posledné hodnotenie 30.09.2023 12:19