Pridať inzerát

Rodinný dom v Liptovskom Mikuláši mestská časť Palúdzka

185 000
 • Ohodnoť inzerát:
 • Počet unikátnych hodnotení/skóre:
 • 2 / 4
 • Dátum posledného hodnotenia:
 • 23.09.2021 0:02

Charakteristika nehnuteľnosti

 • Druh: Dom
 • Typ ponuky: Predaj
 • Novostavba: nie
 • Zastavaná plocha: 170 m2
 • Obytná plocha: m2
 • Pozemok: m2
 • Počet izieb: 0
 • Poschodia:
 • Kúpelňa: 1
 • WC: 1

Fotogaléria nehnuteľnosti

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj samostatne stojaci rodinný dom s pozemkom o celkovej výmere 451 m2, nachádzajúci sa len 500 m od centra Liptovského Mikuláša na začiatku mestskej časti Palúdzka, postavený na rovinatom pozemku, ktorý je prístupný zo západnej strany z vedľajšej komunikácie z ulice Žuffovej. V tesnej blízkosti (z východnej strany) preteká rieka Váh. Rodinný dom je napojený na verejný vodovod, kanalizáciu a rozvod elektrickej energie, v blízkosti sa nachádza aj rozvod zemného plynu. Vstup do domu je riešený cez pristavenú verandu.
Pôvodná stavba rodinného domu bola postavená v r. 1935, v r. 1959 bola zrealizovaná prístavba garáže a v r. 1999 prístavba verandy. V r. 2008 až 2009 bola zrealizovaná nadstavba a stavebné úpravy rodinného domu.
Dom je murovanej nosnej konštrukcie, obdĺžnikového pôdorysu, nepodpivničený, dvojpodlažný (nadzemné podlažie a obytné podkrovie) s garážou.
Dispozícia rodinného domu:
1. NP (prízemie): zádverie, chodba so vstupnou halou a schodiskom, kuchyňa, izba, kúpeľňa, WC, garáž.
Podkrovie: obývacia izba, 2 spálne, šatník, kúpeľňa s WC, chodba so schodiskovým priestorom, 2 loggie.
Zvislé nosné a obvodové konštrukcie pôvodného rodinného domu sú murované z kameňa a tehál v skladobnej hrúbke 45 cm, prístavba garáže je murovaná zo škvárobetónových tvárnic hrúbky 35 cm s vonkajším zateplením. Podkrovie je murované z tvárnic Porfix hr. 30 cm so zateplením Nobasilom. Izba na prízemí je zateplená zvnútra polystyrénom hr. 5 cm. Vnútorné deliace priečky sú murované, v pôvodnej časti z tehál, v nadstavbe z tvárnic Porfix hr. 15 cm. Stropná konštrukcia je nad prízemím zo železobetónovej monolitickej dosky na pôvodnom drevenom strope, v podkroví je drevená so sadrokartónovým podhľadom. Strecha je sedlová, konštrukcia krovu je drevená väznicová s oceľovými prvkami. Krytina strechy je zo strešného systému Rova - upravený hliníkový plech. Vnútorné omietky sú prevažne vápenné, hladké, štukové, v podkroví v obývacej izbe je na stene obklad z kameňa. Vonkajšie omietky prízemia sú silikátové škrabané, na zatepľovacom systéme. Fasáda podkrovia je na troch stranách obložená dreveným obkladom. Vnútorné obklady v kúpeľniach, WC a pri kuchynskej linke sú z keramického obkladu. Všetky okná a balkónové dvere sú z europrofilov s izolačným dvojsklom. Na oknách sú osadené žalúzie. Vnútorné dvere sú v podkroví drevené rámové s drevenými zárubňami, na prízemí sú dvere plné hladké, osadené v oceľových zárubniach. Garážová brána je drevená dvojkrídlová. Podlahy v obytných miestnostiach podkrovia sú plávajúce laminátové, na prízemí v izbe je podlaha z drevených dosiek, podlahy v ostatných miestnostiach sú pokryté prevažne keramickou dražbou, v garáži cementovým poterom. Vykurovanie je ústredné teplovodné (el. kotol Protherm osadený v kúpeľni na prízemí), na prízemí prostredníctvom oceľových panelových radiátorov, v podkroví podlahové. Ohrev vody je zabezpečený el. bojlerom umiestneným v šatníku v podkroví. V kuchyni je plynový sporák so sklokeramickou platňou (zdroj plynu - fľaša), kuchynská linka na báze dreva s nerezovým drezom. Vnútorné vybavenie kúpeľne na prízemí tvorí rohová plastová vaňa a keramické umývadlo, v podkroví je sprchový kút a keramické umývadlo. Vodovodné batérie sú pákové. V obývacej izbe v podkroví je osadená akumulačná pec. V podkroví sa nachádzajú 2 loggie prístupné z izieb.
Predné oplotenie prislúchajúceho pozemku je zhotovené z betónového základu a podmurovky, na ktorej sú osadené oceľové stĺpiky. Výplň plota je z oceľových rámov s drôteným pletivom. Súčasťou je kovová brána na vstup automobilom do dvora a bránka na peší vstup. Bočné oplotenie je z betónového základu, v ktorom sú osadené kovové stĺpiky. Výplň plota je z oceľového strojového pletiva. Spevnené plochy z južnej strany rodinného domu od plotovej brány po koniec garáže sú realizované z betónovej dlažby (v r. 2013).
V blízkosti sa nachádza základná škola, materská škola, pekáreň s predajňou, obchod s potravinami, nemocnica, poliklinika, hotel Jánošík, autobusová zastávka, v neďalekom centre mesta je kompletná občianska vybavenosť.
Vzhľadom na umiestnenie je možné danú nehnuteľnosť využiť na trvalé bývanie, alebo podnikateľské účely v oblasti cestovného ruchu. Atraktivitu tejto lokality zvyšuje blízka dostupnosť diaľnice, lyžiarskych a turistických centier, Aquaparku Tatralandia a Termalparku Bešeňová.
Možnosť financovania kúpy prostredníctvom HÚ. Rodinný dom nemá vyhotovený energetický certifikát. Túto nehnuteľnosť ponúka realitná spoločnosť ASTORIA reality s.r.o., M. R. Štefánika 10, 036 01 Martin.

Kontakt na predajcu

 Napísať predajcovi  Zavolať predajcovi

Podobné nehnuteľnosti v meste

Neprehliadnite Top Ponuku

 Prezerajte potiahnutím myšou

Najsledovanejšie nehnuteľnosti a inzeráty v tejto kategóri