Pridať inzerát

Podnikateľský objekt s pohostinstvom a 2izb bytom a rodinný dom so záhradou v Lipt Mikuláši

295 000
 • Ohodnoť inzerát:
 • Počet unikátnych hodnotení/skóre:
 • 1 / 4
 • Dátum posledného hodnotenia:
 • 06.11.2020 23:13

Charakteristika nehnuteľnosti

 • Druh: Komerčné areály
 • Typ ponuky: Predaj
 • Novostavba: nie
 • Zastavaná plocha: 360 m2
 • Obytná plocha: m2
 • Pozemok: m2
 • Počet izieb: 0
 • Poschodia:
 • Kúpelňa: 0
 • WC: 1

Fotogaléria nehnuteľnosti

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj zariadený polyfunkčný objekt spoločne s rodinným domom a prislúchajúcimi pozemkami o celkovej výmere 1.250 m2, nachádzajúce sa vo východnej časti Liptovského Mikuláša. Objekt je vhodný na rôzne podnikateľské zámery aj s už prítomným pohostinstvom, nakoľko je umiestnený v križovatke ciest (možnosť rozvoja športových, turistických, ale aj stavebných aktivít).
Pohostinstvo, ktoré sa nachádza v prízemí polyfunkčného objektu, pozostáva z baru, herne, terasy (cca 55 m2) s drevenými lavicami, skladu, pivnice, šatne so sprchovým kútom, WC a technickej miestnosti, do ktorej je vyvedený centrálny GSM zabezpečovací a kamerový systém (8 kamier). Samotný bar je obložený prírodným kameňom s osadenými výčapnými pípami. Stojí tu aj chladiaca vitrína. Bar je obklopený piatimi boxami na sedenie. Z baru je východ na terasu a taktiež do miestnosti pre fajčiarov, kde sa nachádza pohodlná sedacia súprava a z ktorej je východ do dámskych, ale aj pánskych udržiavaných a pomerne vkusne urobených toaliet. Pre milovníkov čistého vzduchu je tu možnosť využitia záhradného sedenia na terase, z ktorej ja výhľad na okolitú zeleň. Pod objektom sú pivničné priestory.
Súčasťou objektu je prístavba postavená v roku 1992, rekonštruovaná v priebehu roku 2012, pri ktorej boli realizované znižované stropy, omietky, vykurovanie, el. rozvody, rekonštrukcia rozvodu vody a kanalizácie. V jej priestoroch sa na poschodí nachádza 2-izbová bytová jednotka a samostatná pracovňa, ktorá pri troche snahy môže byť súčasťou bytu. Orientácia bytu je na západ, s výhľadom Západné Tatry. Dispozične je riešený tak, že z chodby sa plynule prejde do otvorenej kuchyne. Nasledujú dvojité dvere a za nimi priestranná obývacia izba s príručným barom. Z nej sa vchádza do pomerne veľkej a vkusne zariadenej spálne so vstavanou skriňou. Obývacia izba je členená na jedálenskú časť s veľkým stolom a obývaciu časť, ktorú tvorí sedacia súprava s konferenčným stolíkom a LCD televízorom. Vedľa baru (imitácia korok) je kúpeľňa s WC, dvoma umývadlami, rohovou vaňou a sprchovým kútom. Má tu svoje miesto aj automatická práčka. V prípade potreby je možná rekonštrukcia na útulný apartmán. Na podlahe je dlažba a plávajúca laminátová podlaha. Okná sú plastové a na stenách sú vápenno-cementové omietky. Rozvod vody je z obecného vodovodu, odpad z celého objektu je zaústený do verejnej kanalizácie. Strecha je manzardová, pokrytá bonským šindľom.
Na rodinnom dome z roku 1940 a prislúchajúcej hospodárskej časti domu bola v roku 2020 realizovaná výmena strechy s krytinou z škridplechu, taktiež klampiarske konštrukcie, výmena pôvodných okien za plastové a zateplenie obvodového plášťa domu 50 mm polystyrénom a fasádnou omietkou. Rodinný dom má interiér v pôvodnom stave a dispozične pozostáva z predsiene, obytnej miestnosti, priestrannej kotolne a komory. V kotolni sa nachádza pec na peletky (z roku 2012), ktorá vykuruje celý polyfunkčný objekt aj rodinný dom. Je tu možnosť úpravy dispozičného riešenia miestností a zobytnenia podkrovného priestoru. Hospodárska časť domu (jeho prístavba) pozostáva z 2 maštalí. Rodinný dom je s pohostinstvom vzájomne prepojený. Rozvod vody je z obecného vodovodu. Konštrukcia domu je tehlová. Strecha na rodinnom dome a prislúchajúcej hospodárskej časti je sedlová.
Súčasťou je záhrada v tesnej blízkosti terasy pohostinstva, studňa s úžitkovou vodou, menší ovocný sad vo dvore rodinného domu a rozsiahle humno drevenej konštrukcie, ktoré stojí v zadnej časti pozemku dvora za rodinným domom. Všetky uvedené nehnuteľnosti sa nachádzajú na rovinatom pozemku, ku ktorému vedie mestská asfaltová prístupová cesta.
Výhodami je všestranná možnosť využitia objektov, ojedinelé umiestnenie pozemku s pekným výhľadom na Západné a Nízke Tatry a blízka kompletná občianska vybavenosť. Atraktivitu tejto lokality zvyšuje blízka dostupnosť centra mesta, diaľnice, železnice, aquaparku Tatralandia, lyžiarskych centier (Opalisko, Jasná a i.).
Žiaden z objektov nemá vyhotovený energetický certifikát.
Predaj tejto nehnuteľnosti sprostredkúva realitná spoločnosť ASTORIA reality s.r.o, M.R.Štefánika 10, 036 01 Martin.

Kontakt na predajcu

 Napísať predajcovi  Zavolať predajcovi

Podobné nehnuteľnosti v meste

Neprehliadnite Top Ponuku

 Prezerajte potiahnutím myšou

Najsledovanejšie nehnuteľnosti a inzeráty v tejto kategóri